وب اپلیکیشن ویست‌نپ

ویست‌نپ یک وب‌اپلیکیشن کنترل و مدیریت پسماند است که زیر نظر شهرداری شاهرود شروع به کار کرد. هدف ویست‌نپ از ابتدا این بود که کار مدیریت پسماند رو در سطح این شهرستان، آسان کند. به این ترتیب که کاربرها بتوانند به راحتی وارد اپلیکیشن بشوند، ثبت نام کنند و با ورود اطلاعاتشان و درج درخواست انتقال پسماند بتوانند زباله‌های تفکیک شده‌ی خود را به رانندگان تحویل دهند. همچنین این امکان باید در ویست‌نپ فراهم میشد که راننده‌های مختلف در هر زمان که در شهرستان مشغول رانندگی هستند، درخواست‌های کاربران را دریافت کنند و با قبول درخواست و تحویل زباله‌ها، فرآیند انتقال وجه و در برخی موارد امتیاز نیز صورت بگیرد.

برای ویست‌نپ ما سه وب‌اپلیکیشن طراحی کردیم. یکی از آنها برای کاربرانی است که درخواست انتقال زباله‌های خود را دارند، دیگری برای رانندگانی که این زباله‌ها را از شهروندان تحویل میگیرند و سومین برنامه هم برای ادمین اپلیکیشن که به صورت آنلاین در جریان کامل انتقال‌های انجام شده در سطح شهرستان و همچنین میزان و مبلغ درخواست‌ها باشد.

در اپلیکیشن سمت کاربر، ما فرآیند ورود کاربرها را با درج تنها یک شماره تلفن ساده کرده ایم. بعد از آن کاربر وارد اپلیکیشن میشود و میتواند پروفایل خود، سابقه‌ی تبادلات خود و حتی در قسمت کیف پول میزان اعتبار خود را ببیند. همچنین کاربر در قسمت ثبت درخواست، میتواند با ثبت آدرس خود، درخواستی را ثبت کند.

به طور همزمان و پس از ثبت درخواست، این درخواست‌ها در اپلیکیشن سمت رانندگان مشاهده میشود. راننده‌ها میتوانند آدرس کاربرها را ببینند و درصورتی که مایل باشند، درخواست‌ها را قبول کنند. پس از قبول درخواست و مراجعه به درب منزل کاربر، اقدام به دریافت زباله‌های تفکیک شده‌ی او میکنند. پس از اینکه فرآیند دریافت زباله‌ها انجام شد و در اپلیکیشن ثبت شد، امتیاز لازم در حساب راننده‌ها منظور میشود و به همین شکل در حساب کاربران نیز پولی واریز میشود که بنا به درخواست حتی میتوانند آن پول را دریافت کنند.

اپلیکیشن در قسمت ادمین‌ها هم با طراحی یک رابط کاربری آسان، سعی کرده است که به ادمین گزارش کاملی از اتفاقاتی که در اپلیکیشن رخ میدهد را بدهد، به این ترتیب برای هرگونه موارد احتمالی یا اشتباهاتی که در اپلیکیشن میشود، ادمین میتواند نظارت کاملی داشته باشد و آنها را اصلاح کند.

این وب اپلیکیشن در ادرس wastenapp.ir در دسترس است.