داستان تولد کارین

ایده‌ی کارین توی یه روز زمستونی اواخر سال 98 توی یکی از کلاس‌های دانشگاه خواجه نصیر تهران متولد شد و اواسط مرداد 1400 با نام حقوقی “داده پردازان نوین کارین” به طور رسمی ثبت شد. ما چندتا از دانشجوهای کارشناسی کامپیوتری بودیم که کم و بیش هم رو میشناختیم و خیلی وقت بود که دنبال راه انداختن یه کسب و کار بودیم. کارمون رو با ثبت شرکت کارین شروع کردیم و سعی کردیم توانایی‌های کار تیمی، دانش برنامه‌نویسی و علوم امنیت، شبکه رو به خوبی یاد بگیریم. 

یه کمی که گذشت، تصمیم گرفتیم خودمون را با انجام پروژه‌های مختلف به چالش بکشیم. برای همین به عنوان یک گروه جوون سعی کردیم از شبکه‌ی دوستان و آشنایان اطرافمون شروع کنیم و با انجام پروژه‌های خوب و باکیفیت اعتمادشون رو جلب کنیم و خودمون رو هم مطرح کنیم.

Creative team-bro

چه کارهایی کردیم؟

شروع کار ما با ساخت و طراحی اپلیکیشن‌های اندرویدی بود. اون موقع تسلط ما، بیشتر توی برنامه‌نویسی جاوا و استفاده از اندروید استودیو بود. با دانشی که از دانشگاه و به خصوصی دوران کارآموزی به دست آورده بودیم، تونستیم چندتا اپلیکیشن مفید و خوب طراحی و پیاده‌سازی کنیم.

بعدا به اقتضای بازارکار به سمت برنامه‌نویسی وبسایت کشیده شدیم. با وردپرس شروع کردیم و سعی کردیم که تمام زیر و بم روابط، تغییر پوسته‌ها، افزونه‌ها و ابزارک‌ها رو یاد بگیریم تا به تسلط برسیم. توی همین مرحله تعدادی پروژه‌ی وردپرسی انجام دادیم تا بیشتر خودمون رو به چالش بکشیم.

بعدا با آشنایی به اصول طراحی وب‌سایت و زبان‌های تحت وب، سعی کردیم وب‌سایت‌های واکنش‌گرا، وب‌اپلیکیشن‌های باکیفیت و داشبورد‌های تحت وب رو به خوبی یاد بگیریم و با افزایش توانایی‌هامون در این حوزه هم موثر باشیم. در ادامه تونستیم تعدادی پروژه‌ی تحت وب هم انجام بدیم تا کارین رو به عنوان یک گروه برنامه‌نویسی قابل اعتماد معرفی کنیم.

مسیر ما

از اولین روزی که ایده‌ی کارین رو داشتیم تا همین الآن، همیشه هدف ما انجام پروژه‌ها و کارها به بهترین شکل و در سریع‌ترین زمان ممکن بوده. شب‌های زیادی نخوابیدیم و روزهای بیشتری کد زدیم، فقط به خاطر اینکه مطمئن باشیم هیچ نقطه ضعفی برای نارضایتی مشتری‌هامون نذاشته باشیم.

این روزها امیدوارتر از همیشه سعی میکنیم توانایی‌های خودمون رو توی حوزه‌های مختلف بهتر کنیم. پروژه‌هامون رو حرفه‌ای‌تر انجام بدیم. فناوری‌های جدید رو بشناسیم و درباره‌ی حوزه‌های مختلف مطالعه کنیم. اینجا توی کارین به خودمون قول دادیم هیچ‌وقت خسته نشیم و مثل روز اول از کد زدن لذت ببریم.

همکاری تیمی