10 تا از بهترین IDE های سال 2021

IDE نرم افزاری است که ابزار های اساسی مورد نیاز برای نوشتن یک برنامه را فراهم می کند.

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین نرم افزار های IDE را در سال 2021 معرفی کنیم.

.

1. Visual Studio

نرم افزار Visual Studio یکی از بهترین و محبوب ترین IDE ها برای برنامه نویسان است. این برنامه با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی نحوه ی کد زدن شما را یاد میگیرد و جمله های شما را تمام می کند.

همچنین شما می توانید به صورت زنده با تیم خود در ارتباط باشید و سرور ها و ترمینال و کامنت ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

Visual Studio توسعه ی وب، موبایل، بازی، ASP.NET، Python، Node.js و ++C را پشتیبانی می کند.

.

2. IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA قطعا یکی از بهترین IDE ها برای جاوا است. این برنامه در حین کد زدن، پیشنهادات مرتبط می دهد و کد شما را کامل می کند.

این برنامه به غیر از جاوا از زبان های دیگری نیز پشتیبانی می کند. SQL ، JPQL ، HTML و JavaScript نمونه هایی از این زبان های برنامه نویسی است.

.

3. Aptana Studio

این نرم افزار یکی از بهترین گزینه ها برای توسعه ی وب است. این برنامه به صورت اوپن سورس در دسترس می باشد.

شما می توانید این برنامه را برای خود شخصی سازی کنید. همچنین قابلیت تکمیل خودکار هم برای HTML ، CSS و JavaScript در این برنامه وجود دارد.

.

4. PyCharm

PyCharm در درجه ی اول بهترین گزینه برای Python است ولی زبان های دیگر را هم برای توسعه ی وب پشتیبانی می کند. در هنگام کد زدن خطا ها را بررسی می کند و قابلیت تکمیل خودکار دارد.

این برنامه رابط کاربری زیبایی دارد و همچنین کیفیت کد شما را هم بررسی می کند.

.

5. PhpStorm

PhpStorm یکی دیگر از بهترین گزینه ها برای توسعه ی وب است. تمرکز این IDE روی PHP است ولی از زبان های front-end مانند Less ، Sass ، CSS ، HTML 5 ، JavaScript هم به صورت کامل پشتیبانی می کند.

همچنین شامل پشتیبانی از نرم افزار های اصلی برای ایجاد وب سایت هایی با استفاده از Laravek ، Joomla! ، Drupal ، WordPress و غیره می باشد.

این نرم افزار دارای قابلیت تکمیل خودکار، ابزار های تست و عیب یابی است.

.

6. WebStorm

این برنامه یکی از بهترین گزینه ها برای توسعه وب است چون برای JavaSript بسیار عالی است. این برنامه نه تنها شامل قابلیت تکمیل خودکار کد و تشخیص خطا است، بلکه قابلیت های عیب یابی و تست اجزا و دیگر ابزار ها مانند Mercurial ، Git ، GitHub و غیره را هم دارد.

WebStorm بسیار سریع است و می تواند بسیاری از کار های خسته کننده را هم برای افزایش بهره وری، به صورت خودکار انجام دهد.

.

7. NetBeans

NetBeans یکی از محبوب ترین IDE ها است چون برای HTML 5 ، CSS ، JavaScript ، PHP ، Java و … مناسب است.

این برنامه همچنین به شما کمک می کند تا با هایلایت کردن کد، وبسایت های بدون خطا و ایراد ایجاد کنید. NetBeans در عین حالی که دارای ابزار های بسیار قدرتمندی است، اوپن سورس نیز هست.

.

8. Eclipse

Eclipse یک IDE اوپن سورس برای JavaScript است اما ابزار هایی مانند HTML و CSS هم دارد.

مشارکت کنندگان این برنامه شرکت هایی مانند GE ، Facebook ، Netflix ، Google و Walmart هستند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که از یکی از بهترین IDE ها برای توسعه ی صفحات وب استفاده می کنید.

.

9. RubyMine

تمرکز RubyMine بیشتر روی Ruby و Ruby on Rails است ولی برای Less ، Sass ، Css ، JavaScript و … هم مناسب است. این برنامه قابلیت هایلایت خطا ها، تکمیل خودکار و جستجوی پیشرفته را دارد.

.

10. Komodo IDE

Komodo IDE یکی از بهترین گزینه ها برای توسعه ی وب است. قابلیت های زیادی مانند تکمیل خودکار، عیب یابی، تست اجزا، مشارکت اعضای تیم، مدیریت ابزار های تیم و … دارد. از Perforce ، CVS ، Subversion ، Mercurial ، Git و Bazaar هم پشتیبانی می کند.

.

جایگزین های IDE

اگر به قابلیت های زیادی که IDE های نام برده در بالا دارند، احتیاج ندارید می توانید از برنامه های ساده و سریعی مانند Brackets ، NotePad++ ، Sublime Text 3 ، Vim ، Visual Studio Code و Komodo Edit استفاده کنید.

.

منبع : https://websitesetup.org/best-ide-software/

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *