محتوای جدید تولید کنیم!

امروز آخرین جمعه‌ی پاییز هزار و چهارصده. من در حالیکه عمیقا سرما خوردم و سعی میکنم پتو رو روی شونه‌هام کنترل کنم، حس می‌کنم که به یک نقطه‌ی مهم در مسیر وبلاگ کارین و روش تولید محتوا برای این بخش رسیدم.

الآن حدودا یک ماهی هست که وب‌سایت کارین رو بالا آوردیم و تمام تلاشمون رو کردیم که توی بخش‌های مختلف خودمون رو نشون بدیم. یادم میاد اوایل یکم می‌ترسیدیم و همین باعث می‌شد نوشته‌های رسمی با عکس‌های رسمی‌تر پیدا کنیم و حتی رنگ سایت رو مشابه وب‌سایت‌های خفن برنامه‌نویسی بالا بیاریم. ولی یکم که گذشت و دیدیم واقعا اینجوری نمیتونیم خودمون باشیم، از این همه اجبار دست کشیدیم و تصمیم گرفتیم خود واقعی‌مون رو نشون بدیم. اینجوری شد که همه چیز رو عوض کردیم. رنگ بنفش رو انتخاب کردیم، همون رنگی که هممون دوست داریم. متن‌های صمیمی و بامزه خودمون رو نوشتیم، همونطوری که واقعا توی دنیای واقعی با هم حرف می‌زنیم و یه سایت جمع و جور نقلی رو شروع کردیم برای هدفی که دنبالش می‌کنیم.

با همه‌ی این تلاش‌ها ولی یه بخش مهم بود که هیچ فکری درباره‌ی متفاوت بودنش نداشتیم، اونم بلاگ کارین بود. با دانشی که از سئو میدونستیم و اهمیتی که تعریف کلمه‌های کلیدی به روز، در دیده شدن هر وب‌سایت داشت، باید به طور منظم نوشته‌های خوب و با کیفیتی رو منتشر می‌کردیم. نوشته‌هایی که براشون هیچ ایده‌ی خاصی جز ترجمه‌ی مقاله‌های جالب و جدید حوزه‌ی فناوری و برنامه‌نویسی نداشتیم. راستش چندتا نوشته هم به همین شکل منتشر کردیم. توی انتخاب نوشته‌ها، سعی میکردیم نوشته‌های خوبی رو انتخاب کنیم و با انتخاب تصاویر مناسب و بهینه‌سازی کلمات، تکمیلش کنیم.

مشکلی که این راه داشت، تعداد زیاد وب‌سایت‌هایی بود که مشابه ما همینکار رو میکردند. با جستجوی کلمات کلیدی هر مقاله، وب‌سایت‌های زیادی رو پیدا می‌کردیم که مثل ما همین راه رو می‌رفتند و با ترجمه‌ی بهتر و سریع‌تر، رتبه‌بندی بهتری هم در صف نتایج گوگل داشتند. اینجا بود که سعی کردیم به جای موضوعات عمومی‌تر مثل بهترین نرم‌افزارهای IDE به سراغ موضوعات تخصصی‌تر مثل ویژگی‌های نسخه‌ی جدید لاراول بریم. اینکار ایده‌ی خوبی بود ولی یه مشکل بزرگ داشت. اونم اینکه معمولا اخبار جدید در این سطح، خیلی تخصصی بودند و دانش ما هنوز به اون اندازه کامل نبود و اینجوری بود که ما هی راه‌های مختلف رو امتحان می‌کردیم ولی به نتیجه‌ای نمی‌رسیدیم.

امروز اما به یه ایده‌ی جدید رسیدم و تصمیم گرفتم از این به بعد با تجربه و نگاه خودم محتوا تولید کنم. میدونم شاید ایده‌ی کاملی نباشه ولی فکر کردم اینجوری در حد دانش خودم با موضوعات مختلف سروکله می‌زنم، نتایجی که بهش رسیدم رو میگم و اگه نیاز بود با چیزهای مختلف دیگه، مقایسه‌اش می‌کنم. اینجوری می‌تونم یه نوشته‌ی کاملا یونیک در حد خودم برای کسایی که دانش یا مهارتی مثل من دارند، تولید کنم. اینجوری راحت می‌تونم کنارتون از دو تا ویژگی‌های جدید نسخه‌ی 9 لاراول حرف بزنم ولی چیزی از پنج تا ویژگی جدیدترش نگم چون اصولا هیچی ازشون نمیدونم :)))

اینم می‌دونم که مسیر تولید محتوا سخته و وقتی توی حوزه‌ی تکنولوژی باشه، سخت‌ترم میشه ولی تصمیم گرفتم در حد خودم قدم‌های کوچیک بردارم و توی زمستون هزار چهارصد کلی مطلب و محتوای جدید بنویسم و بخونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *