وب اپلیکیشن ثبت عوارض واکسن

وب‌اپلیکیشن vss برای ثبت عوارض واکسن کسانی که واکسینه شدند، طراحی و توسعه شد. این اپلیکیشن بعد از تجربه‌ی موفق مطالعه‌ی کوهورت چشم‌پزشکی، مجددا زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود انجام شد. دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در یک طرح کشوری، شروع به ثبت عوارض افرادی کرد در برابر ویروس کرونا واکسینه شده بودند.

برای اینکه ثبت عوارض به راحتی و به کمک افراد در این طرح انجام بشه، این دانشگاه به طراحی یک وب اپلیکیشن که در تمام دیوایس‌های مختلف ویندوزی، آی‌او‌اس و اندروید کار بکنه، روی آورد. طرح اولیه‌ی اپلیکیشن به این شکل بود که کاربر با نام کاربری و شماره تلفن یکتایی که در هنگام واکسینه شدن، دریافت میکنه وارد اپلیکیشن بشه. پس از اون در دو قسمت پیامد هفتگی و پیامد روزانه، امکان درج عوارض روزانه و هفتگی کاربرها وجود داشته باشه.

قسمت‌های دیگه اپلیکیشن مثل چاپ کارت واکسن و ثبت آنی عارضه هم به مرور به اپلیکیشن اضافه شد. در قسمت ثبت آنی عارضه کاربر میتونه هر زمانی که دچار عارضه‌ای شده در لحظه ثبت کنه و این عارضه به مدیر اپلیکیشن مخابره میشه. همچنین در قسمت چاپ کارت واکسن، امکان چاپ و پرینت کارت واکسن با استفاده از اطلاعات واکسیناسیون کاربر وجود داره.

وب‌اپلیکیشن vss همچنین در نسخه‌ی دیگری برای قسمت ادمین‌ها هم توسعه یافت که امکان ثبت عوارض هفتگی کاربرهای مختلف رو به ادمین‌ها می‌داد.