وب اپلیکیشن ویست‌نپ

ویست‌نپ یک وب‌اپلیکیشن کنترل و مدیریت پسماند هست که زیر نظر شهرداری شاهرود شروع به کار کرد. هدف ویست‌نپ از اول این بود که کار مدیریت پسماند رو در سطح این شهرستان، آسون کنه. به این ترتیب که کاربرها بتونند به راحتی وارد اپلیکیشن بشن، ثبت نام کنند و با ورود اطلاعاتشون و درج درخواست انتقال پسماند بتونند زباله‌های تفکیک شده‌ی خودشون رو به رانندگان تحویل بدند. همچنین این امکان باید در ویست‌نپ فراهم میشد که راننده‌های مختلف در هر زمان که در شهرستان مشغول رانندگی هستند، درخواست‌های کاربران رو دریافت کنند و با قبول درخواست و تحویل زباله‌ها، فرآیند انتقال وجه و در برخی موارد امتیاز نیز صورت بگیرد.

برای ویست‌نپ ما سه تا وب‌اپلیکیشن طراحی کردیم. یکی برای کاربرانی که درخواست انتقال زباله‌های خودشون رو دارند، یکی برای رانندگانی که این زباله‌ها رو از شهروندان تحویل میگیرند و یکی هم برای ادمین اپلیکیشن که به صورت آنلاین در جریان کامل انتقال‌های انجام شده در سطح شهرستان و همچنین میزان و مبلغ درخواست‌ها باشه.

در اپلیکیشن سمت کاربر، ما فرآیند ورود کاربرها رو با درج تنها یه شماره تلفن ساده کردیم. بعد از اون کاربر وارد اپلیکیشن میشه و میتونه پروفایل خودش، سابقه‌ی تبادلات خودش و حتی در قسمت کیف پول میزان اعتبار خودش رو ببینه. همچنین کاربر در قسمت ثبت درخواست، میتونه با ثبت آدرس خودش، درخواستی رو ثبت کنه.

به طور همزمان و پس از ثبت درخواست، این درخواست‌ها در اپلیکیشن سمت رانندگان مشاهده میشه. راننده‌ها میتونند آدرس کاربرها رو ببینند و درصورتی که مایل باشند، درخواست‌ها رو قبول کنند. پس از قبول درخواست و مراجعه به درب منزل کاربر، اقدام به دریافت زباله‌های تفکیک شده‌ی او میکنند. پس از اینکه فرآیند دریافت زباله‌ها انجام شد و در اپلیکیشن ثبت شد، امتیاز لازم در حساب راننده‌ها منظور میشه و به همین شکل در حساب کاربران نیز پولی واریز میشه که بنا به درخواست حتی میتونند اون پول رو دریافت کنند.

اپلیکیشن در قسمت ادمین‌ها هم با طراحی یک رابط کاربری آسان، سعی کرده به ادمین گزارش کاملی از اتفاقاتی که در اپلیکیشن رخ میده رو بده، به این ترتیب برای هرگونه موارد احتمالی یا اشتباهاتی که در اپلیکیشن میشه، ادمین میتونه نظارت کاملی داشته باشه و اون‌ها اصلاح کنه.